O banke

O UniCredit

Sme silná európska skupina s jednoduchým modelom komerčného bankovníctva, ktorý ťaží z korporátneho a investičného bankovníctva a poskytuje klientom unikátnu obchodnú sieť v západnej, strednej a východnej Európe.

Ponúkame lokálne znalosti i medzinárodný dosah. Sprevádzame a podporujeme 26 miliónov klientov po celom svete. Poskytujeme im bezkonkurenčný prístup k našim bankám na 14 kľúčových trhoch, rovnako ako i v ďalších 18 krajinách po celom svete.

Naša strategická poloha v západnej, strednej a východnej Európe nám umožňuje disponovať jedným z najvyšších trhových podielov v regióne.

Zatiaľ čo naša značka je rozpoznateľná v celej Európe, zachovali sme si i vysoko hodnotné lokálne značky bánk, ktoré sme získali pri vzniku našej skupiny.

 

Viac informácií

História skupiny UniCredit

Začiatky skupiny siahajú až do roku 1473, kedy bol založený bankový dom Rolo Banca. Novodobá história UniCredit Group je spojená so zlúčením deviatich veľkých talianskych bánk a s následnou integráciou s nemeckou skupinou HVB a talianskou bankou Capitalia. Akvizíciou poľskej Bank Pekao sa v roku 1999 začala expanzia skupiny (vtedy pod menom UniCredito Italiano) do regiónu strednej a východnej Európy. V nasledujúcich rokoch potom rast pokračoval: jednak prostredníctvom akvizície skupiny Pioneer Investment, z ktorej sa neskôr vytvoril Pioneer Global Asset Management, a takisto cestou ďalších strategických akvizícií uskutočnených postupne v Bulharsku, na Slovensku, v Chorvátsku, Rumunsku, Českej republike a Turecku.

V roku 2005 sa UniCredit spojila s nemeckou skupinou HVB. Tá sama vznikla v roku 1998 zlúčením dvoch bavorských bánk, Bayerische Vereinsbank a Bayerische Hypotheken-und Wechsel-Bank, čo z HVB urobilo banku významnú v celoeurópskom meradle. Integrácia UniCredit so skupinou HVB je pre skupinu motorom ďalšieho rastu: osobitne vzhľadom na fúziu (r. 2000) HVB s rakúskou Bank Austria Creditanstalt, ktorá bola silne zastúpená v mnohých regiónoch postkomunistickej „novej“ Európy. Skupina UniCredit tak môže ďalej posilniť svoje európske zameranie.

Spojením so skupinou Capitalia (treťou najväčšou talianskou bankovou skupinou) v roku 2007 UniCredit ešte viac konsolidovala a upevnila svoje postavenie na jednom zo svojich najdôležitejších trhov – v Taliansku. Capitalia bola založená v r. 2002 integráciou dvoch predtým samostatných subjektov, skupiny Bancaroma group, ktorá bola zasa výsledkom fúzie niekoľkých najstarších rímskych bánk (Banco di Santo Spirito, Cassa di Risparmio di Roma a Banco di Roma) a skupiny Bipop-Carire.

Skupina UniCredit patrí podľa bilančnej sumy k najväčším finančným skupinám v Európe. Pôsobí priamo v 17 krajinách a prostredníctvom svojich obchodných zastúpení na 50 trhoch, má viac než 40 miliónov klientov, viac ako 8 500 pobočiek a 147 000 zamestnancov.

Spinning wheel animation

Loading