Forex & Rates

Prevod mien

Prevod mien znamená nákup alebo predaj jednej meny za inú menu vo výške dohodnutého výmenného kurzu s vyrovnaním zvyčajne do dvoch pracovných dní. Obchod sa môže dojednať telefonicky prostredníctvom dealingového oddelenia a to vo všetkých menách uvedených na kurzovom lístku spoločnosti  UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. a v čínskych jüanoch.


Hlavné výhody:

  • individuálny výmenný kurz
  • zaúčtovanie obchodu v reálnom čase
  • možnosť dojednať konverziu počas celej doby obchodovania
  • možnosť nastaviť automatické vykonanie konverzie pri dosiahnutí cieľovej úrovne kurzu

V prípade záujmu o prevod mien kontaktujte, prosím, svojho bankového poradcu alebo zavolajte na Infolinku +421 2 69 20 20 90.

Depozitá

Ak máte k dispozícii voľné peňažné prostriedky, ktoré chcete zhodnotiť, môžete využiť niektorý z našich depozitných produktov. Náš tím špecialistov Vám pomôže s výberom vhodného produktu s ohľadom na aktuálnu situáciu na trhu a Vaše potreby (splatnosť alebo riziko).

Depozitné produkty:

Zabezpečenie menového rizika

Pre firmy obchodujúce v cudzích menách je zabezpečenie menového kurzu základom efektívneho riadenia cash-flow a zachovania pridanej hodnoty. UniCredit Bank ponúka svojim klientom celý rad zabezpečovacích nástrojov a stratégií, ktoré eliminujú vplyv menových rizík na hospodárenie podniku. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a širokej geografickej pôsobnosti skupiny UniCredit vo svete Vám dokážeme poskytnúť riešenia pre hlavné aj exotické meny šité na mieru. Jednotlivé obchodné prípady alebo celkovú stratégiu riadenia menového rizika je s Vami pripravený prekonzultovať tím skúsených špecialistov.

Nástroje na riadenie menového rizika:

Úrokové zabezpečenie

Ak sa obávate nepriaznivého vývoja úrokových sadzieb, môžete využiť niektorý z našich zabezpečovacích produktov. Naši špecialisti Vám pomôžu nájsť riešenie na mieru, ktoré zabezpečí stabilitu Vašich úrokových nákladov a firemných financií.

Nástroje na riadenie úrokového rizika:

Spinning wheel animation

Loading

UniCredit Logo