Investície

Preverili sme si najlepších. Vy si preverte nás.

Riadená otvorená architektúra

Ako prví na česko-slovenskom trhu privátneho bankovníctva sme priniesli riadenú otvorenú architektúru investičných produktov, ktorá je na trhu stále ojedinelým riešením.

Ako klient Privátneho bankovníctva UniCredit tak ťažíte z kvality, spoľahlivosti a skúseností našich preferovaných partnerov a z privilegovaného prístupu k novým produktom, ktorý získavate len prostredníctvom nás.

Našim cieľom však nie je len priniesť Vám širokú paletu investičných riešení, ale taktiež Vám pomôcť s výberom toho najvhodnejšieho pre Vás. Chceme vám uľahčiť orientáciu v komplikovanom svete investičného univerza.
 
Uplatňujeme veľmi jasný a disciplinovaný proces výberu fondov. Každý krok v našom procese zahŕňa široké spektrum finančných znalostí a odborných skúseností našich špecialistov. Investičné fondy delíme do tried podľa ich zamerania a v každej triede hľadáme partnerov s riešeniami, ktoré považujeme za Best In Class - najlepšie vo svojej kategórií. Pri výbere konkrétneho fondu vždy hľadáme ten, ktorý z dlhodobého pohľadu ponúka stabilný výkon a excelentný profil z hľadiska pomeru rizika a výnosu.
 
Z tisíciek investičných riešení Vám tak prinášame len tie najlepšie, ktoré prešli hĺbkovou analýzou nášho skúseného "Fund Selection" tímu. Našu ponuku priebežne monitorujeme a aktualizujeme.
Navyše, nezávislosť a správnosť tvorby riadenej otvorenej architektúry je certifikovaná svetovou konzultačno-poradenskou agentúrou Mercer.
 
Preverili sme si najlepších. Vy si preverte nás.

Unikátna selekcia fondov

Našim cieľom nie je len priniesť Vám širokú paletu investičných riešení. To by mohol dokázať každý.
Výber a nezávislá selekcia je to, čo nás odlišuje a vám prináša pridanú hodnotu.

Zameriavame sa na kvalitu a preto výber fondov do ponuky UniCredit Bank podlieha veľmi prísnemu, jasnému a disciplinovanému procesu. Tento proces je medzinárodne koordinovaný v rámci celej bankovej skupiny.

UniCredit Group ako jediná v regióne strednej a východnej Európy využíva znalosti unikátneho "Fund Selection" tímu, ktorý zastrešuje tvorbu riadenej otvorenej architektúry vo všetkých krajinách skupiny. Odborníci s dlhoročnou praxou denne analyzujú, porovnávajú a vyhodnocujú fondy v rámci celosvetovej konkurencie. Každý krok v tomto procese tak vyžaduje široké spektrum finančných znalostí a odborných skúseností našich špecialistov.
 
Okrem vlastných detailných analýz využívame aj cenné informácie od nezávislej ratingovej agentúry Morningstar. Jedná sa o jednu z najviac uznávaných a dôveryhodných spoločností v odbore investícií, ktorá je lídrom na trhu v poskytovaní nezávislého investičného výskumu a ratingu v Severnej Amerike, Európe, Austrálií a Ázií.
 
Proces tvorby riadenej otvorenej architektúry prebieha v troch krokoch:

 • roztriedenie fondov do kategórií podľa ich zamerania
 • zoradenie fondov podľa výkonnosti
 • finálna selekcia fondov s prívlastkom "Best In Class" - najlepšie vo svojej kategórií.

Fondy, ktoré splnia tieto náročné kritériá, zaistia pre našich klientov dlhodobo stabilný výkon a excelentný pomer rizika a výnosu.
 
Z tisíciek investičných riešení Vám tak prinášame selekciu len toho najlepšieho.
Preverili sme si najlepších. Vy si preverte nás.

Naši partneri

Ako klient Privátneho bankovníctva UniCredit Bank ťažíte z kvality, spoľahlivosti a skúseností našich preferovaných partnerov a prinášame vám investičné riešenia z dielne najlepších svetových správcov. Nespoliehame sa len na naše produkty, ale staviame do konkurencie svetových správcov, vďaka čomu vzídu tie najlepšie riešenia pre Vás.

Dlhodobo spolupracujeme s limitovaným počtom partnerských investičných spoločností. Tie po dôkladnom výbere musia spĺňať základné kritériá.

Kritéria
 • byť lídrom v oblasti správy majetku,
 • ponúkať širokú škálu fondov pokrývajúcich väčšinu tried aktív,
 • mať fondy s potenciálom Best in class (najlepšie vo svojej kategórii).
Naši preferovaní partneri
 • Allianz Global Investors
  Allianz Global Investors
 • Amundi Asset Management
  Amundi Asset Management
 • BlackRock
  BlackRock
 • BNP Paribas Investment Partners
  BNP Paribas Investment Partners
 • Fidelity Worldwide Investment
  Fidelity Worldwide Investment
 • Franklin Templeton Investments
  Franklin Templeton Investments
 • J.P.Morgan Asset Management
  J.P.Morgan Asset Management
 • NN Investment Partners
  NN Investment Partners
 • Schroders
  Schroders
Koho hľadáme

Aktívne hľadáme správcov so skvelou odbornosťou, ktorí sú vnímaní ako kľúčoví hráči v danej triede aktív a majú silný a stabilný tím. Uplatňujeme veľmi jasný a disciplinovaný proces výberu fondov, v ktorom každý krok zahŕňa široké spektrum finančných znalostí a odborných skúseností našich špecialistov.

 

Spinning wheel animation

Loading

UniCredit Logo