Bezpečnost

 

Nová karta VISA je orientovaná na výšku 

Rovnako ako sú pre nás veľmi dôležité prehľadnosť a bezpečnosť nášho mobilného bankovníctva Smart Banking, je to tak aj pri novej karte VISA. Tá má kvôli väčšej prehľadnosti dizajn orientovaný na výšku, čo navyše skvele vyzerá. Pre ochranu vašich úspor je predná strana novej karty úplne anonymná a vďaka tomu bezpečnejšia ako kedykoľvek predtým.

Číslo karty, vaše meno a dátum platnosti nájdete na zadnej strane. 16-miestne číslo karty, ktoré bolo na pôvodných kartách pri prepisovaní v online nákupoch neprehľadné, sme rozdelili pod seba. Po novom ho teda nájdete rozpísané na 4 riadky po 4 číslach. Veríme, že túto inováciu pre online nákupy, ktoré sa stávajú čím ďalej, tým viac využívané, oceníte a prepisovanie čísla karty pri platbách v e-shopoch sa pre vás stane oveľa pohodlnejšie. Na novej karte VISA, naopak, nenájdete už nevyužívaný podpisový prúžok.

Visa karta | UniCredit Bank - přední strana
 
 
Visa karta | UniCredit Bank - zadní strana

 

Súťažte o voucher v hodnote 40 EUR do MALL.sk


Začať platiť novou kartou VISA čo najskôr sa vyplatí. Nemusíte robiť nič navyše – každá vaša platba vás automaticky zaradí do každodenného žrebovania. Vyhrajte každý deň voucher vo výške 40 € do internetového obchodu MALL.sk. Súťažiť môžete od chvíle, keď svoju kartu aktivujete, až do 28. 2. 2021.

Navyše pošleme za každú novo aktivovanú platobnú kartu našich klientov príspevok neziskovým organizáciám, ktoré pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú.

 

Nahlásenie straty alebo odcudzenie karty


V prípade straty a odcudzenia vašej platobnej karty kontaktujte, prosím Infolinku +421 2 6920 2090.

Desať rád používania platobných kariet


 • KARTA JE VIAC AKO HOTOVOSŤ. K platobnej karte sa správajte rovnako ako k peniazom. Buďte na ňu opatrní a noste ju oddelene od dokladov. Platobnú kartu podpíšte ihneď pri prevzatí do podpisového prúžku. Po skončení platnosti neodovzdanú neplatnú kartu znehodnoťte.
 • AKO OKO V HLAVE. Stále si dávajte na kartu pozor a pri uskutočňovaní transakcií ju nespúšťajte z očí. Platobnú kartu nikomu nepožičiavajte ani nedávajte do záložne. Pravidelne kontrolujte, že stále viete, kde kartu máte, aj keď ju nepoužívate každý deň.
 • PIN KÓD JE KĽÚČ K VÁŠMU ÚČTU. PIN kód uchovajte v úplnej tajnosti. Nikde si ho nezaznamenávajte! Za žiadnych okolností ho neoznamujte inej osobe, banke ani polícii či iným orgánom.
 • DÔVERYHODNOSŤ. Platobnú kartu používajte len na dôveryhodných obchodných miestach (vrátane internetových) a v dôveryhodných zariadeniach. Ak nedôverujete obchodníkovi, plaťte radšej v hotovosti.
 • ZADÁVANIE PIN KÓDU. PIN kód zadávajte vždy diskrétne. Dbajte na to, aby ho nemohol nikto odpozorovať. Pri zadávaní PIN kódu v bankomate alebo termináli zakryte klávesnicu telom a voľnou rukou aj zhora a zabráňte jeho odpozorovaniu alebo snímaniu kamerou.
 • PLATBA KARTOU. Po skončení transakcie skontrolujte, či vám bola vrátená skutočne vaša platobná karta. Uschovajte si potvrdenie o kartovej transakcii. Obchodník je oprávnený overiť si vašu totožnosť, preto s ním spolupracujte.
 • POZOR NA DOKUMENTY. Zbavujte sa opatrne všetkých dokumentov, ktoré obsahujú celé číslo vašej karty. Pred vyhodením ich roztrhajte.
 • NEODKLADAJTE KONTROLU. Starostlivo kontrolujte výpisy kartových transakcií z banky alebo kartovej spoločnosti voči predajným a výplatným dokladom. Keď zistíte neobvyklú transakciu, kontaktujte ihneď vydavateľa karty.
 • STRATA KARTY. Pri strate alebo odcudzení platobnej karty konajte rýchlo a kartu ihneď zablokujte u vydavateľa, potom v prípade krádeže kontaktujte políciu. Na zablokovanie použite telefónne číslo Infolinky +421 2 6920 2090.
 • INFORMUJTE SA. UniCredit Bank k platobným kartám poskytuje ďalšie doplnkové služby a produkty slúžiace na zvýšenie bezpečnosti alebo zmiernenie následkov prípadného zneužitia karty.
 •  

  Benefit program pre držiteľov kariet VISA Premium a VISA Business od spoločnosti VISA


  Ide o zľavy u partnerov, ktorí sú nadštandardom vo svojom odbore. Tiež sme pripravili služby, ktoré je možné využiť predovšetkým na cestách.

  Spoločnosť VISA


  Spoločnosť VISA je globálna platobná spoločnosť, ktorá umožňuje spotrebiteľom, firmám, bankám aj vládnym organizáciám platenie v digitálnom prostredí. Pôsobí vo vyše 200 krajinách a oblastiach po celom svete.